Básničky, Poezie, Verše

v

William Hurt

William Hurt

Peter.Melon Fejetony » ostatní ...

Anotace: Oblíbený herec...

William Hurt je americký herec,který se narodil 20.března 1950 ve Washingtonu v U.S.A.Je to vynikající herec.Znám je mimo jiné snímkem Ztraceni ve vesmíru,což je scifi film z roku 1998,kde hrála také Heather Graham.Tento snímek byl spíše průměrný.Režíroval jej Stephen Hopkins.Také v něm hrála herečka Mimi Rogers.Byl o rodině z budoucnosti.Tato rodina se jmenovala Robinsonovi.Tento film se natáčel v U.S.A. a ve Velké Británii.Odehrává se ve fiktivním roce 2050...Hurt zde ztvárnil hlavní roli a získal i zlatou sošku Oscara za film Polibek pavoučí ženy.Je to drama z roku 1985 a vynikající film.

Hurt strávil dětství na ostrovech v Tichomoří.Jeho otec tam pracoval jako úředník americké vlády.Po rozvodu rodičů zůstal u své matky.V roce 1980 se prosazuje konečně i ve filmu.Ve filmu Mutace ztvárnil ambiciozního vědce Eddieho Jessupa.
Dále hrál ve filmech jako:Žár těla,Velké rozčarování a pak ještě třeba Miluji tě k smrti.

Byl třikrát nominovaný na zlatou sošku Oscara.Filmy:Bohem zapomenuté děti,Vysíláme zprávy a pak filmem Dějiny násilí.Na jaře roku 2000 pobýval také v Praze,kde natáčel scifi seriál Duna.Také se zúčastnil udílení Českých lvů v pražské Lucerně.
Publikoval(a): Peter.Melon, 13.6.2018
Přečteno (42x)
Tipy (1) ... dát Tip/SuperTip
Poslední tipující: C.I.F
ikonkaKomentáře (1)
ikonkaDoporučit  (170x)
ikonkaTisk

Spodek

Stránka generována 10.8.2022 07:23
U nás jste dnes prohlídl(a) 1 stránek.
roboti