Básničky, Poezie, Verše

v

O kávě...

O kávě...

Peter.Melon Fejetony » ostatní ...

Anotace: Pojednání...

Káva je "blahodárná droga".V podstatě existují jen 2 druhy kávy:Arabika a Robusta.K největším producentům kávy patří tyto země:Brazílie,Kolumbie a Indonésie.Je to v podstatě "tmavá pochutina".Kolébkou kávy je stát Etiopie.Hormon dopamin stojí za pocity rozkoše a štěstí a uvolnuje se v mozku(i třeba při kouření cigaret).

Zhruba třetinu světové produkce kávy skýtá Brazilská republika.Největším konzumentem kávy jsou severské Evropské země.Obsahuje kofein(čaj obsahuje alkaloid tein).Káva pochází z rostliny Kávovník.Káva také mírně dehydratuje a v kavárnách se podává s vodou.Průměrný keř kávovníku vyprodukuje za rok asi 2 tisíce kávových zrn.V Čechách se pije jen podprůměrně.Celkem hodně se pije kafe ve Švýcarsku a docela hodně také v Německu.
Blahodárným účinkem kávy je třeba to,že snižuje riziko cukrovky,také však při častém užívání způsobuje rychlejší stárnutí.

Po sběru jsou zrna rozprostřena na zem,aby se mohla sušit na přímém slunci.V některých zemích jsou použity k urychlení procesu i stroje,které zlepšují kvalitu práce člověka.
Publikoval(a): Peter.Melon, 7.8.2018
Přečteno (71x)
Tipy (0) ... dát Tip/SuperTip

Spodek

Stránka generována 10.8.2022 07:01
U nás jste dnes prohlídl(a) 1 stránek.
roboti