Básničky, Poezie, Verše

v

Tma Budoucnosti (1) - Prolog

Tma Budoucnosti (1) - Prolog

Mike123 Povídky » Sci-Fi

Anotace: Doufám že se bude líbit..

Jack pomalu otevírá oči, „kde to sakra jsem?“ myslí si pro sebe. Leží na zádech a hledí do bílého stropu, pokouší se zvednout, ale marně „Tak takhle to vypadá? Takhle vypadá smrt?“ pokračuje ve svých myšlenkách. Snaží se vzpomenout co se stalo, proč je tady, ale nevidí nic než prázdnotu. Otevírají se dveře, slyší kroky, tak dvou až tří osob troufá si říct, po chvíli kroky ustanou, a nad Jacka se nakloní mladá vyzáblá žena. „Je při vědomí!“ říká jemným avšak důrazným hlasem a vzápětí dodává „Všechny životní funkce se zdají být v pořádku.“ „Dejte mu další dávku, ať ještě odpočívá.“ pronese silným mužským hlasem, někdo v místnosti.
Po pár dnech se Jack opět probouzí, tentokrát ovšem v jiné, mnohem větší místnosti. „Nehýbejte se, jmenuji se doktor Adams, provedeme vyšetření, zda tělo správně spolupracuje s elektronickými implantáty v mozku. Musíte zůstat v absolutním klidu.“ „Kde to sakra jsem?“ ptá se Jack chraplavým hlasem, „Nacházíte se CESC, centru pro výzkum elektronických implantátů a čipů, zlepšujících vlastnosti organických tvorů, na planetě Saedron.“ odpovídá rázně Adams. „A jak jsem se sem kurva dostal?“ ptá se znova Jack, na tuto otázku se už odpovědi nedočká, jelikož cítí, jak mu někdo píchá injekci do levé paže a pomalu usíná.
Po těžkém dni se Adams ve své kanceláři převlékl z bílého pláště do civilního oblečení, zamknul pomocí elektronického zámku na kartu a vyrazil směrem k východu, prošel kolem recepce, už mířil k hlavnímu východu, když ho zastavila Sarrah „Tak co jak je na tom?“ „Kdo?“ ptá se překvapeně Adams „No přece…“ „Jack?“ doplňuje Adams „Ano Jack..“ přikývne Sarrah a se zvědavým pohledem čeká co z Adamse vypadne „No výsledky naznačují že mozek implantáty přijal velice dobře.“ Sarrah se rozzáří oči „Takže bude zase v pohodě?“ vyhrkne s nadějí v hlase „Ano, je jen otázkou času než se zcela zotaví.“ „Děkuji Vám Adamsi, děkuji za všechno.“ řekne s úsměvem Sarrah a odchází. Adams může konečně vyrazit na cestu ke svému vznášedlu a odletět domů.
Adams se usadil do svého pohodlného gauče a začal sepisovat zprávu ohledně stavu pacienta 0415 Jacka: „2. 2. 2815 CESC převzala pacienta po klinické smrti, diagnóza zněla: smrt zapříčiněná mimo jiné rozsáhlým poškozením mozku, 3. 2. 2815 byly 0415 zavedeny mozkové implantáty na obnovu základní funkčnosti mozku, po této operaci byl pacient uměle udržován při životě necelé dva týdny, 16. 2. 2815 se pacient poprvé probral z komatu, vyšetření naznačovala, že mozek přijal implantáty velice dobře, 20. 2. 2815 proběhlo finální vyšetření, kdy se ukázalo, že mozek je již schopen pracovat a naplno využívat funkci implantátů“ Adams zavřel zprávu, chvíli jen tak seděl a přemýšlel, v ruce držel skleničku se zbytkem Seadronského nápoje, vyráběného z květů leandria, napadaly ho různé myšlenky, ohledně těch zpráv které nedávno unikly na veřejnost, ohledně toho jak to vůbec bude dál, cítil jak na něj leze únava, tak se odebral ke spánku na svou starou pohovku v rohu místnosti.
Publikoval(a): Mike123, 29.10.2012
Přečteno (160x)
Tipy (1) ... dát Tip/SuperTip
Poslední tipující: Peter.Melon

Spodek

Stránka generována 13.4.2021 15:14
U nás jste dnes prohlídl(a) 1 stránek.
roboti