Básničky, Poezie, Verše

v

Jak vznikla pila

Jak vznikla pila

Tereza1918 Povídky » Historické

Anotace: Hokus pokus ve škole...:)

Jak vznikla pila
To byli ještě doby, kdy lidé překousávali klacky, byť by je jinak nepřepůlili. Tu takhle jednou Lišák, se zase snažil rozlomit klacek a kousal do něj už skoro půl dne. Už ho bolely panty, zuby měl celé otupělé a měl plnou pusu třísek. Najednou se ozve rup a milému Lišákovi vypadnul zub. ,,Což si musí lidé zuby na lámat? Ale já to takhle nenechám.“ hudroval a šel si zchladit hlavu do lesa.
Jen tak se procházel a tu najednou spatřil nějakou to železnou tyč se zuby, dá-li se to tak nazvat, a zvednul ho ze země, aby si ho mohl lépe prohlédnout. ,,Au“ vykřikl Lišák, když omylem sáhnul na jeden zub, který mu způsobil krvavý šrám. I pomyslil si: ,,Když si lidé musí zuby na klackách tupit, tak proč by se nedalo použít tohle. A jak si usmyslil, tak udělal.
Dotáhnul ozubenou tyč domů a tam k němu přidělal držák, aby se už o zuby nemohl nikdo pořezat a šel řezat klacky. Všimli si ho místní lidé co právě překousávali klacky na podpal a šli se kouknout, cože to má za nástroj, že se mu klacky lámou pod rukama , jako kdyby byly z té nejměkčího dřeva. I zalíbil se lidem ozubený nástroj a začali mu říkat…inu, pila. Lidé pilu postupem let vylepšovali a vylepšovali, ale jméno pila jí zůstala dodnes.
Publikoval(a): Tereza1918, 11.11.2016
Přečteno (294x)
Tipy (2) ... dát Tip/SuperTip
Poslední tipující: Polux Troy

Spodek

Stránka generována 13.4.2021 14:36
U nás jste dnes prohlídl(a) 1 stránek.
roboti