Básničky, Poezie, Verše

v

Úvaha o životě

Úvaha o životě

Cygnus Úvahy » o Životě

Anotace: Je někdy těžké vyjádřit myšlenky, pocity a.. a to.. nevím jak to vyjádřit slovně. Spontánně jsem začal psát, po přečtení jsem zjistil, jak je to oproti skutečné myšlence kostrbaté. No aspoň něco.

Existuje jedno velké všeobklopující vědomí, které existuje všude a v každém čase, nepřetržitý a nekonečný proud. Avšak pro to, aby se mohlo projevit, potřebuje bytost. Možná že příčinou vzniku života, to, proč vzniká život je právě existence tohoto vědomí, které ve vhodných podmínkách utváří svět, skrz který bude komunikovat. Vytvoří první buňky, ze kterých vzniknou zvířata, lidé.. Když se narodí člověk, je jako nádoba, která se naplní vědomím. A najednou, to nekonečné a všudepřítomné vědomí má stavějící bod. Existuje právě v okamžiku. A dalším a dalším okamžiku, může realizovat.
Na nějakém impulsu, nemusí být jeho základem něco chtít... Vědomí vytváří schránky, to kterých vstupuje. Do každého z nás. Tedy pokud naše schránka umírá, okamžitě se náš kousek přesouvá jinam do jiné. Pořád dokola. Proč vznikl život? Snad příčinou něčeho, co tu existuje věčně? Nechápu, proč lidé dávají všemu pevné body. Například, vše má začátek a konec. Vyrobíme auto, auto jednou skončí ve šrotu. Postavíme dům, dům jednou spadne. Život jednou skončí.. A kdy začal? A proč začal? Proč by na to měla být odpověď? Prostě je a existuje. Je jako světlo, které není vidět a my lidé jsme jako lampy, skrz které komunikuje. Září v každém z nás.
Publikoval(a): Cygnus, 19.9.2018
Přečteno (113x)
Tipy (1) ... dát Tip/SuperTip
Poslední tipující: Mirastus

Spodek

Stránka generována 13.4.2021 15:37
U nás jste dnes prohlídl(a) 1 stránek.
roboti